Лион пропусна възможност да се изравни с Лил на върха

Отборът на Лион пропусна златна възможност да се изравни с Лил на върха във временното класиране във френската Лига 1, след като направи 2:2 у дома срещу Брест в двубой от 15-ия кръг.

След този резултат "хлапетата" останаха трети с 30 точки, докато лидерът Лил има 32, а втори върви Пари Сен Жермен с 31. Двубоят срещу Брест предложи доста емоции особено през втората част, когато Лион постигна пълен обрат, гостите останаха с човек по-малко, но накрая спечелиха точка с гол в добавеното време.

Първото полувреме вървеше към нулево реми, когато в 39-ата минута вратарят на Лион Антони Лопеш си отбеляза автогол. Това дойде малко изненадващо на фона на играта, в която доминираха домакините, които отправиха три удара в очертанията на вратата. След почивката малшансът продължи да преследва Лион, но в 69-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Мемфис Депай. Преди това пък гредата спаси Брест от попадение, а същото се случи и в 77-ата минута. В 81-ата домакините най-сетне можеха да си отдъхнат, тъй като Максуел Корне за 2:1. Успокоението обаче се оказа прибързано, тъй като в добавеното време се стигна до дузпа в полза на гостите, която Ромен Фавр реализира за крайното 2:2, а наказателният удар беше отсъден за нарушение на превърналия се в антигерой в този мач Лопеш.