Парма отново се размина с победата

Парма записа пети пореден мач без загуба в Серия А, но трябва да съжалява, че не стигна до трите точки в домакинството си на Каляри. Срещата завърши 0:0, но играчите на Фабио Ливерани имаха предимство и не се възползваха от положенията си.

Домакините, които преди седмица бяха на няколко минути от това да нанесат първа загуба на Милан, загубиха двама играчи поради травми в първите 30 минути, след като Пецела и Скоцарела се контузиха. Двубоят започна с атаки и положения и пред двете врати. Попадение на Осорие не бе признато поради засада.

Отлична контраатака в 35-ата минута изведе Куртич, но той стреля неточно от идеална позиция. След почивката Парма продължи да пропуска създадените ситуации. Жервиньо на няколко пъти намери с прекрасни подавания съотборници, но техните удари не намериха целта. В края влезлият като резерва Брунета също се отчете с голям пропуск.