Тео Ернандес остави Милан непобеден в Калчото, късметът обърна гръб на "росонерите" (видео)

Само 4 отбора от водещите първенства останаха непобедени

Отборите на Милан и Парма завършиха наравно 2:2 на "Джузепе Меаца" във вълнуващ мач, с който приключи 11-ият кръг в Серия "А". "Дуковете" поведоха с голове на Ернани (13') и Ясмин Куртич (56'), но Тео Ернандес (58', 90+1') беше точен на два пъти и така донесе ремито в двубоя.

"Дявола" може да съжалява, че не победи, тъй като нацели четири греди, като три от тях дойдоха след удари на Хакан Чалханоглу. Също така поради тънка засада беше отменен гол на домакините, които направиха и две принудителни смени на контузени играчи. Въпреки това, Милан остава непобеден в Калчото през този сезон и е единственият отбор от топ 5 на европейските първенства, който не е губил шампионатна среща, откакто футболът беше подновен след пандемията.

Единствено дясното крило Саму Кастийехо бе запазил титулярното си място в състава на Стефано Пиоли след победата с 1:0 над Спарта (Прага) в Лига Европа. На другия фланг действаше Хакан Чалханоглу, а плеймейкър беше Браим Диас. На върха на атаката беше Анте Ребич. Гостите пък разчитаха в нападение на Жервиньо, Ян Карамо и Андреас Корнелиус.
Преди да започне мачът, двата отбора запазиха минута мълчание в памет на починалата легенда Паоло Роси. Още в началните секунди Карамо отправи шут, който се оказа неточен. Малко след това Корнелиус влезе остро в краката на Матео Габия и така в петата минута защитникът трябваше да напусне принудително терена. Той беше заменен от Пиер Калулу, за когото това е дебют в Серия "А". В 13-ата минута Жервиньо подаде към непокрития Ернани, който с прецизен удар откри резултата в полза на гостите. Последва шут на Чалханоглу, който доведе до корнер. В 20-ата удар с глава на Карамо профуча покрай вратата.
В 23-ата Кастийехо се разписа, но след преглеждане на ВАР попадението бе отменено поради тънка засада. В 27-ата шут на Диас не намери целта. В 31-ата Франк Кесие имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Йордан Осорио, но те не бяха уважени. В 37-ата Кастийехо не успя да отправи точен удар. В 40-ата шут на Диас срещна напречната греда, а при добавката на Чалханоглу отново тя предотврати изравнителен гол. В 44-ата Луиджи Сепе улови удар с глава на Кастийехо. В добавеното време на първата част Чалханоглу изпълни фаул, а топката срещна странчния стълб на вратата.

Пиоли реагира на почивката, пускайки в игра Рафаел Леао и Йенс Петер Хауге, които заиграха по двата фланга. В 51-ата минута мощен шут на Чалханоглу разтресе напречната греда. В 56-ата Ернани центрира, а Куртич с глава удвои преднината на "дуковете". Тя беше намалена само две минути по-късно от Ернандес, който засече с глава центриране от корнер. В 75-ата минута Исмаел Бенасер трябваше да напусне терена заради контузия. Две минути по-късно Сепе се справи с далечен шут на Чалханоглу. В 83-ата Кесие не сполучи с изстрела си от голяма дистанция. В добавеното време Сепе отрази удар на Ребич, но веднага след това Ернандес също шутира и донесе равенството в мача.

Милан остава лидер в класирането с 27 точки, но този кръг допусна преследвачите Интер, Наполи и Ювентус да се доближат. Парма пък е 14-и с 11 пункта в актива си.

МИЛАН - ПАРМА 2:2

0:1 Ернани (13')
0:2 Куртич (56')
1:2 Ернандес (58')
2:2 Ернандес (90+1')

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Габия, Романьоли, Ернандес, Кесие, Бенасер, Кастийехо, Диас, Чалханоглу, Ребич

Парма: Сепе, Якопони, Осорио, Алвеш, Галиоло, Ернани, Бругман, Куртич, Карамо, Жервиньо, Корнелиус