Леверкузен показа върхова форма в подготовка за голямото дерби (видео)

Байер (Леверкузен) не срещна никакви проблеми с Кьолн и го отнесе с 4:0 като гост в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. По този начин “аспирините” запазиха лидерската си позиция и в събота ще посрещнат Байерн (Мюнхен) в ролята на водач в класирането. Това вече е единственият отбор без поражение в първенството, след като другият такъв досега - Волфсбург, преклони глава пред баварците. В топ 5 първенствата на Европа още само Ювентус и Милан продължават да са непобедени.

Леверкузен си свърши работата с два бързи гола до 10-ата минута, с което още на този етап стана ясно, че Кьолн няма шанс. Митчел Вайзер реализира за 1:0 в 8-ата минута, а две по-късно Муса Диаби удвои.

Домакините не съумяха да отговорят с нищо и след почивката Байер нанесе втори двоен удар за кратък период от време. Патрик Шик завърши бърза акция в 55-ата, а в 59-ата с нов гол се отличи 17-годишният талант Флориан Виртц. Шик имаше шанс и за пети гол, но гредата го лиши от това в 73-ата минута.

За “козлите” това е шеста загуба и идва след сравнително стабилизиране на тима, донесло 7 точки. В събота Кьолн ще гостува на РБ (Лайпциг) и най-вероятно също ще има сериозни проблеми.