Изпълнение като от билярдна маса сложи край на Бундеслигата (видео)

Измъчен успех с 1:0 над Щутгарт ще позволи на Волфсбург да посрещне новата 2021-ва година в топ 4 на Бундеслигата. Това е пета поредна победа за “вълците” на техния стадион и първа загуба за съперника на чужд терен. С този мач от 13-ия кръг беше сложен край на есенния полусезон в германското първенство. То обаче ще рестартира много скоро - още на 2 януари.

Йосип Брекало вкара единствения гол след двоен рикошет в стената в 49-ата минута.

Футболистите на Щутгарт отново показаха, че са опасен противник. Те пропуснаха няколко изгодни положения, а най-чистото дойде в 70-ата минута, когато двамата футболисти излязоха сами срещу вратаря, но Николас Гонсалес не съумя да реализира на празна врата. В началото аржентинският национал претендираше за дузпа за нарушение срещу него, но съдиите не я отсъдиха. После пък Силас Вамангитука се размина с попадението.

Играчите на Волфсбург също имаха доста шансове и заслужаваха да вкарат още поне веднъж. “Вълците” бяха допълнително затруднени от факта, че петима техни футболисти бяха извадени от групата заради коронавирус - двама с положителни тестове, а останалите заради това, че са били контактни.

През идната седмица има двубои от турнира за Купата на Германия, като Волфсбург приема Зандхаузен, а Щутгарт е домакин на Фрайбург.