Кристъл Палас подложи крак на амбициите на Тотнъм (видео)

Кристъл Палас успя да спре устрема на Тотнъм. Срещата на "Селхърст Парк" завърши 1:1, . Хари Кейн откри резултата в 23-ата минута, а Джефри Шлуп изравни 9 минути преди края. След третото поредно лондонско дерби "шпорите" удължиха серията си на 11 поредни срещи без загуба в първенството.

Вратарят на домакините Висенте Гуаита не реагирира добре при гола на Кейн, но направи серия от отлични спасявания и има заслуги за точката, която спечели Палас.
Отборът на Жозе Моуриньо може да съжалява за някои пропуски. Още в началото Гуаита отрази удар отблизо на Ндомбеле, изстрел на Регилон и удар с глава на Кейн. Вратарят обаче не се намеси на ниво след далечен изстрел на голмайстора на гостите и той отбеляза деветото си попадение във Висшата лига за този сезон.
Кристъл Палас изравни играта, а малко преди почивката Юго Лорис отрази удар на Вилфрид Заха. През втората част тимът на Рой Ходжсън заигра по-силно и стигна до няколко добри ситуации преди изравняването. Голът на домакините дойде след грешка на Лорис.
В края на двубоя Тотнъм натисна трябваше да благодари на Гуаита, който направи блестящо спасяване след удар на Ерик Дайър. Влезлият като резерва Бен Дейвис пък удари греда.