Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

"Акулите" на Васил Евтимов записаха втора поредна победа

Черноморец постигна втората си поредна победа в Националната Баскетболна Лига. Играчите на легендата Васил Евтимов постигнаха чудесен успех над тима на Ямбол, след като се наложиха с крайното 84:89 (17:25, 19:23, 27:26, 21:15) в зала "Диана".

Успехът е под №3 за "акулите" от началото на сезона, като бургаският тим се намира на четвъртата позиция в класирането с актив от 3-3. Ямбол не успя да продължи добрата си серия след изненадващата победа над Берое и допусна четвъртото си поражение в последните пет мача - баланс от 2-4.

Баскетболистите на Черноморец бяха безмилостни в първата четвърт, отваряйки разлика от 16 точки в резултата при 6:22. Иван Лилов отбеляза първите 9 пункта на Ямбол, но след това съотборниците му също показаха добра игра и намалиха изоставането на отбора си на 8 точки след края на първата част - 17:25.

"Акулите" отново се изплъзнаха на двуцифрен актив от опонента си след кошове на Уендъл Люис, Дианте Болдуин и Евгени Хаджирусев - 21:33. Гостите продължаваха да поддържат висок процент в стрелбата си от полето - над 60%, и закономерно се прибраха в съблекалнята на почивката при актив от 12 точки след серия от 0:6 за края на частта - 36:48.

Преднината на Черноморец скочи до 21 точки след брилянтна игра на водещия реализатор на тима Дианте Болдуин - 38:59. И двата отбора играеха на много високо темпо през частта, вкарвайки си общо 53 точки - 27:26. Ямбол все пак успя да се върне в мача и успя да намали дефицита си на 11 точки при 63:74.

Баскетболистите на Тони Дечев на два пъти се опитаха да се доближат до съперника си, но мотивираните бургазлии не позволиха отпускане в играта си и успяха да неутрализират всеки набезите на домакините - 84:89.

Марвин Смит бе най-полезен за Черноморец с 21 точки и 7 борби, Дианте Болдуин завърши с 18 пункта и 6 асистенции, Константин Коев и Уендъл Люис допълниха с по 14 точки и 7 борби, а Евгени Хаджирусев и Милош Милодрагович вкараха 12 и 10 съответно.

За Ямбол Иван Лилов бе под пара с 24 точки, Дарин Иванов регистрира 17 точки, 7 борби и 6 асистенции, Уили Атууд записа "дабъл-дабъл" от 16 точки и 11 борби, Андрей Иванов приключи с 13 и 9 борби, а Ерик МакГил добави 10 пункта и 7 асистенции.