Академик (Пд) не сбърка срещу Ямбол

Отборът на Академик (Пловдив) записа втория си последователен успех в Националната Баскетболна Лига. Момчетата на старши треньора Йордан Янков не сбъркаха при домакинството си на Ямбол и триумфираха с крайното 83:67 (19:18, 15:13, 24:20, 25:16) в зала "СИЛА".

Успехът е трети за пловдивчани от началото на сезона в НБЛ, като тимът заема третата позиция в класирането с актив от 3 успеха и 2 загуби. Ямбол инкасира трето поредно поражение и остава на осмото място в подреждането с актив от 1-3.В края на първата част пловдивчани поведоха с 19:15, но Ямбол записа четири поредни точки и краят на периода дойде при 19:18. Втората четвърт започна ударно за Академик. Тимът поведе с пет точки разлика при 26:21, а след още няколко поредни точки тя се увеличи до 10 при 31:21. След това гостите се поразсъниха и постепенно намаляваха дефицита си, като полувремето завърши при 34:31 за Ямбол.

В третата четвърт Академик отново поведе с 10 точки при 45:35, стигна се и до 53:48, а частта завърши при 58:51. В последната четвърт пловдивският тим пак се изстреля на 10 точки аванс при 75:65, а до края на срещата ямболии нямаха отговор - 83:67.

Обрад Томич поведе Академик с 18 точки и 6 борби, Васил Бачев и Адриян Секулов бяха точни с по 16 точки, а Николай Титков записа 12 пункта на сметката си. За Ямбол Ерик МакГил бе най-добър с 21 точки, докато Дарин Иванов се разписа със 17 пункта.