Заха и Бентеке унищожиха "дроздовете" (видео)

Кристъл Палас разгроми с 5:1 като гост Уест Бромич в двубой от 11-ия кръг на Премиър лийг, благодарение на което "орлите" се изкачиха на 11-о място във временното класиране. "Дроздовете" остават предпоследни, след като допуснаха седмо поражение от началото на сезона.

Лондончани, които преди този двубой записаха две поредни поражения, поведоха в резултата още в осмата минута, когато Дарнел Фърлонг си отбеляза автогол, засичайки в собствената си врата остро центриране на Заха отдясно. УБА отговори на предизвикателството и в 18-ата минута самият Фърлонг можеше да се реабилитира, но негов удар с глава срещна гредата. Равенството все пак стана факт след точно половин час игра. Фърлонг пусна по земя към Конър Галахър, който стреля в ъгъла, вкарвайки във втори пореден мач. Четири минути след това обаче дойде и определящият момент в тази среща. Матеус Перейра влезе остро в краката на Ван Аанхолт и след намесата на ВАР бразилецът получи директен черен картон.
През второто полувреме имаше само един отбор на терена и това бе Кристъл Палас. В 55-ата минута Уилфред Заха вкара втори гол за гостите след страхотен диагонален изстрел, с който прати топката в далечния ъгъл.
Четири минути след това Кристиан Бентеке увеличи аванса на гостите, разписвайки се в първия си мач като титуляр в Премиър лийг през този сезон. Белгиецът засече отблизо с глава центриране на Аанхолт.
До края тимът на Рой Ходжсън реализира още две попадения. В 68-ата минута Заха отбеляза втори си гол след удар от 6-7 метра, предшестван от хубав пробив на Езе. Осем минути преди края и Бентеке се разписа за втори път днес, след като засече центриране на Клайн отдясно.
УБА остава на предпоследното място с актив от шест точки след 11 изиграни мача.