Марсилия диша във врата на ПСЖ с пета поредна победа

Олимпик Марсилия продължава с отличното си представяне в Лига 1 напоследък. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш записаха пета поредна победа, след като се наложиха с 2:0 като гост на Ним. По този начин те вече дишат във врата на лидера Пари Сен Жермен, като са само на точка зад него. Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

Първото полувреме бе доста равностойно. В 13-ата минута Димитри Пайе отправи хубав удар, който бе спасен от вратаря. В 17-ата минута пък домакините бяха близо до гола, когато изстрел от фаул на Никлас Елиасон, който се отби от напречната греда.

В 41-ата минута треньорът на гостите Вилаш-Боаш бе изгонен заради невъздържана реакция.

През второто полувреме Марсилия натисна и взе своето. Първо в 49-ата минута изстрел с глава на Дарио Бенедето бе спасен блестящо от вратаря. В 57-ата минута аржентинецът обаче не сгреши. Той получи дълъг пас зад защитата, измъкна се и отбеляза за 0:1.

В 84-ата минута Морган Сансон с чудесен пас намери Валер Жермен непокрит на метри от вратата и той нямаше как да пропусне за 0:2.

Домакините останаха в намален състав в 77-ата минута, когато Андрес Кубас извъши фаул в гръб и получи втори жълт и червен картон.

В края на мача гостите можеха да направят успеха си класически, но техен гол бе отменен заради засада.

Все пак Марсилия постигна това, което искаше и вече има 24 точки, като се изкачи до 2-ата позиция във временното класиране, като е и с мач по-малко от лидера ПСЖ. Ним остава на 16-ата позиция с 11 точки в актива си.