Разгром в Атина подпечата билета на Брага за следващата фаза (видео)

Отборът на Брага стана поредният 1/16-финалист в Лига Европа, след като си гарантира едно от първите две места в Група “G”. Това стана факт след заслужен успех с 4:2 над АЕК като гост, с което португалците станаха недостижими за гърците и Заря (Луганск). Изненадващо в другия мач от групата Лестър загуби с 0:1 при визитата си на украинците. Така в последния кръг Брага дори ще има шанс да финишира преди “лисиците” на Брендън Роджърс.

В Атина Брага си свърши работата още през първото полувреме, в което наниза три попадения. В 7-ата Витор Тормена беше точен след корнер за 1:0, а след само две минути Рикардо Есгайо удвои. Грешка на отбраната на гостите позволи на сънародника им Нелсон Оливейра да намали в 31-вата, но в последните секунди на тази част Рикардо Орта се разписа за 3:1 в полза на Брага.

В 83-ата Галено заби най-хубавото попадение за вечерта - 4:1. Минута преди края Ставрос Василантонопулос оформи крайното 2:4.

След седмица Брага приема Заря, а Лестър е домакин на АЕК.