Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Жиру изригна с 4 гола, Челси разкъса Севиля (видео)

Лондонският Челси си осигури първото място в класирането на Група "F" на Шампионската лига, след като разби с 4:0 като гост Севиля. В герой за "сините" от западен Лондон се превърна французинът Оливие Жиру, който реализира и четирите попадения (8, 54, 74, 83-д). Така Челси събра 13 точки и е недостижим на върха в групата, а Севиля също е с гарантирано място в следващия етап от надпреварата, но ще влезе него от позицията на втори с 10 точки. Трети е Краснодар с 4 точки, а на дъното остана след срещите тази вечер Рен с 1 точка.

Гостите успяха да изненадат испанския си противник с ранен гол. В 8-ата минута Кай Хавертц напредна в половината на Севиля и намери Оливие Жиру в опасна близост до вратата на Алфонсо Пастор Вакас, а френският нападател с техничен удар с левия крак опъна мрежата - 0:1.
До края на първото полувреме на два пъти севилци имаха претенции за дузпа - и в двата случая заради игра с ръка в наказателното поле на футболисти на Челси - първо в 18-ата, а после и в 37-ата минута. И двата пъти, след намесата на ВАР, решението на съдията бе, че няма основание за 11-метров наказателен удар.
По подобие на първата част, гостите реализираха попадение малко след началото на второто полувреме, като негов автор отново бе Жиру. В 54-ата минута французинът получи пас от Матео Ковачич в наказателното поле и отново майсторски преодоля противниковия страж, като този път находчиво копна леко топката и го прехвърли.
Това далеч не беше последната дума на Жиру днес. В 74-ата минута Н'Голо Канте центрира отдясно и Жиру този път с глава изпрати топката за трети път тази вечер във вратата на Севиля, оформяйки хеттрик.
34-годишният френски ветеран обаче не спря дотук. В 83-ата минута той реализира четвърто попадение - с безпощаден шут от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение именно срещу Жиру, който бе задържан с ръце в наказателното поле от противников футболист.
Три минути преди края реферът се поколеба дали да не отсъди още една дузпа за Челси, но този път крайното му решение бе, че няма основание за такава и резултатът остана непроменен. Така Челси влезе с гръм и трясък във фазата на директните елиминации като победител в своята група, а световният шампион от Мондиал 2018 с "петлите" Жиру дълго ще помни тази специално за него вечер.