Лион стопи аванса на ПСЖ до 2 точки

Тимът на Лион победи гостуващия Реймс с 3:0 в среща от 12-ия кръг на френското първенство. Възпитаниците на Руди Гарсия записаха трети пореден домакински успех и общо девети последователен двубой без поражение в Лига 1, с което събраха 23 точки и се изкачиха на второто място, само на 2 точки зад лидера Пари Сен Жермен.

Лионци имаха предимство и заслужено откриха резултата в средата на първото полувреме. Мемфис Депай центрира отляво към далечната греда и непокритият Карл Токо-Екамби от ъгъла на малкото наказателно поле засече от въздуха в мрежата на Предраг Райкович.
Задачата на гостите се усложни още в 32-ата минута, когато Морето Касама повали в гръб опитващия се да се измъкна сам срещу вратаря Депай и получи директен червен
картон.
С човек повече домакините доминираха и след почивката стигнаха до още две попадения. В 49-ата минута изстрел от дистанция на Бруно Гимараеш се отклони от Маршал Мунетси и влетя в левия ъгъл на Райкович, а в 66-ата минута Муса Дембеле оформи класическия успех след асистенция на Токо-Екамби.
Реймс допусна второ поредно поражение и с 9 точки заема 17-ото място.