Гол в края донесе първа победа на Стандард

Стандард (Лиеж) записа първа победа в група D на Лига Европа. Белгийците спечелиха с 2:1 домакинството си на Лех след попадение на Лайфис в 93-ата минута.

Отборът на Филип Монтание игра първата част от второто полувреме с човек по-малко, след като Уларе получи втори жълт картон в края на първата част. Играчите на терена бяха изравнени в 74-ата минута, когато Чърномаркович от гостите също бе изгонен.

Стандард имаше преимущество през първото полувреме, но резултатът на почивката бе 0:0. След час игра поляците поведоха с попадение на Ишак. Преднината на гостите обаче се задържа само две минути, тъй като Тапсоба изравни. 19-годишният нападател от Буркина Фасо се появи в игра на почивката.

Тапсоба пропусна да отбележи нов гол две минути преди края, но Лайфис донесе победата на домакините в добавеното време.

Резултатът запази малките надеждите на тима от Лиеж за продължаване напред. Стандард е с актив от 3 точки, а лидерите Рейнджърс и Бенфика имат по 8 точки.