Чехия взе съседския сблъсък и си осигури изкачване нагоре (видео)

Чехия постигна голямата си цел в Лигата на нациите и спечели група 2 в лига "В". Това стана факт след като възпитаниците на Ярослав Силхави спечелиха съседския сблъсък със Словакия с 2:0, а в същото време получиха и помощ от Израел, който победи досегашния лидер Шотландия с 1:0. Това позволи на Чехия да измести шотландците от първата позиция в крайното класиране.

Чехия откри резултата в 17-ата минута. Първо изстрел с глава на Зденек Ондрашек бе спасен от вратаря, но при последвалия корнер Томаш Сучек също с глава не остави шансове на Марек Родак и отбеляза за 1:0.

Вторият гол падна в началото на второто полувреме. В 55-ата минута Вацлав Черни бе изведен в наказателното поле и подаде към Ондрашек, който макар и трудно успя да овладее и отблизо да вкара за 2:0.

Така Чехия завършва на 1-ото място в групата с 12 точки и се изкачва в горната дивизия. Словакия пък остава на дъното на крайното класиране и изпада в по-добната лига.