Младите надежди на Англия се развихриха срещу Исландия (видео)

Англия завърши по позитивен начин участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите. В последния си мач от лига "А", група 2 "Трите лъва" разбиха с 4:0 аутсайдера Исландия. В този мач се добро впечатление направи младата генерация на островитяните, като головете бяха отбелязани от Деклан Райс в 20-ата, Мейсън Маунт в 24-ата и Фил Фодън в 80-ата и 84-ата минута.

Домакините на "Уембли" набързо взеха преднина от два гола. В 20-ата минута при едно центриране от фаул Деклан Райс се измъкна и с глава откри резултата.

Четири минути по-късно Маунт удвои, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и се разписа отблизо за 2:0.

Ситуацията стана още по-лоша за гостите в 54-ата минута, когато Биркир Сверсон получи втори жълт и червен картон.

Англия се възползва от численото си предимство и довърши съперника с нови два гола в края. В 80-ата минута след страхотна бърза атака Джейдън Санчо изведе Фил Фодън, който засече топката във вратата за 3:0.

В 84-ата минута отново Фодън оформи крайното 4:0, разписвайки се с много красив гол от дистанция.

Така Англия завършва на 3-ото място в своята група с 10 точки, а Исландия остава с нулев актив на дъното и изпада в по-долната дивизия.