Десетима от Сан Марино удържаха Гибралтар

Сан Марино и Гибралтар завършиха при нулево равенство сблъсъка си от петия кръг на Група D2. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след червения картон на Давиде Симончини, който бранителят получи заради високо вдигнат крак при единоборство с Ториля в 49-ата минута. Въпреки това Сан Марино спечели точка, която бе втора за отбора от началото на надпреварата през този сезон. Де Бар пропусна най-добрия шанс за гостите. В 72-рата минута той преодоля Роси и излезе сам срещу Бенедитини, но стреля встрани от целта.

Независимо от пропуснатата победа, Гибралтар, който преди три дни загуби с 0:3 от България в контрола, играна на стадион "Васил Левски", има нужда само от точка в двубоя срещу Лихтенщайн в последния кръг, за да си осигури промоция в дивизия "С".

През септември Гибралтар победи с 1:0 Сан Марино у дома. В момента Тим 54 заема първо място във временното класиране на Група D2 с актив от 7 точки. Лихтенщайн е с 3, докато Сан Марино има 2.