Везенков и Олимпиакос са в топ 3 на Евролигата (видео)

Отборът на Олимпиакос се настани в топ 3 на класирането в баскетболната Евролига. Гърците направиха впечатляващ обрат срещу немския АЛБА (Берлин) и спечелиха двубоя със 75:71 (10:22, 14:13, 27:9, 24:27), след като изоставаха с 15 точки към края на втората четвърт.

Момчетата на старши треньора Йоргос Барцокас записаха победа №5 от началото на сезона в най-силната клубна европейска надпревара и в момента се намират на третата позиция в генералното класиране с баланс 5-3. АЛБА е на другата крайност, след като записа петото си поражение през настоящата кампания - 17-а позиция с актив 1-5.

Българският национал Александър Везенков отново направи добър мач за тима си. Крилото вкара 11 точки, грабна 3 борби и отне 2 топки за 24 минути игрово време. От съотборницете му Шакийл МакКисик бе най-резултатен с 14 пункта, а Жан-Шарл Ливио завърши с 13 точки и 5 борби. За АЛБА Нилс Гифи бе най-добър с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Маодо Ло и Йоханес Тиман добавиха по 10 точки.

На 18 ноември АЛБА приема АСВЕЛ, а в същия ден Олимпиакос има тежко гостуване на лидера Барселона.