Пабло Ласо: Този мач беше добър урок за нас

Наставникът на баскетболния Реал Мадрид Пабло Ласо сподели мнението си за трудната победа на тима му над Жалгирис (Каунас) с 90:93 в Литва. Специалистът посочи колебанията в защита на "белите" през първото полувреме и призна, че двубоят се е превърнал в "добър урок" за отбора му.
Реал заличи изоставане и се справи с Жалгирис

"Не успяхме да се защитаваме срещу тях през първото полувреме. Вкарваха ни лесно и нямахме отговор срещу техните пробиви, пасове и движението на топката им. През второто полувреме се съвзехме в защита, взимахме борбите си и контролирахме ритъма на игра. Играхме добре в нападение, атакувахме подкошието, разчитахме на отворени стрелби, а Тавареш беше много ефективен под коша. Всичко започна да работи, когато променихме стила си в защита.

Този мач беше добър урок, защото трябва да сме солидни в двете фази на играта. В Евролигата се изправяме срещу силни отбори, ако не се отбраняваш добре и нямаш контрол върху борбите, това може да създаде много шансове за съперника ти. Второто ни полувреме беше много силно и ни показа начина, по който трябва да растем като отбор", каза Ласо след мача.

Реал изоставаше с 11 точки по средата на третата четвърт, но намери начин да обърне нещата в своя полза и да се поздрави с третата си победа в Евролигата. Баскетболистите на Ласо са десети в подреждането с актив от 3-4, а Жалгирис остава на втора позиция с 5-2.