Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Реал заличи изоставане и се справи с Жалгирис

Реал (Мадрид) постигна престижна победа при гостуването си на Жалгирис (Каунас) в мъжката баскетболна Евролига, след като се наложи с 9390 като гост. Литовците пропуснаха възможността да се изравнят с Барселона на върха, като след 7 кръга имат 5 победи и се нареждат на 2-о място.

Реал (Мадрид) заличи дефицит от 11 точки в мача, след като в първата четвърт стартира силно и дръпна с 32:24. Но серия от 13:0 в полза на домакините им даде предимство и ги изведе на комфортна позиция. В третата част преднината на зелените от Каунас се увеличи на 11 точки- 66:55. Но Реал стегна защитата, а няколко решителни коша на Уолтър Таварес обърнаха мача. Това е първа победа като гост за Реал, който има баланс 3-4 и се нарежда 10-и. Таварес, който буквално нямаше как да бъде спрян и изпусна едва един наказателен удар в мача, завърши с 22 точки и 12 борби.

Факундо Кампацо приключи с дабъл-дабъл: 19 точки и 10 асистенции. Джейси Керъл отбеляза 13 точки, а Серхио Люл добави 11. Томас Уолкъп се отличи с 18 точки за Жалгирис, а МВП за октомври в Лигата Мариус Григонис добави 17. Агустин Рубит вкара 14, а Артурас Миланкис е с 12.