Комично изпълнение реши дербито между Уест Хам и Фулъм

Уест Хам взе много важна победа с 1:0 в домакинството си на Фулъм от 8-ия кръг на Висшата лига. Лондонското дерби не предложи много емоции в редовното време, но след изтичането на 90-ата минута зрелището си струваше. Първо "чуковете" поведоха с гол на Томаш Сучек след асистенция на новото попълнение Саид Бенрама, а после Бенрама направи дузпа, която Адемола Луукман пропусна. Младокът опита да вкара в стил "Паненка", но резултатът бе, че Лукаш Фабиански не се хвана на въдицата и спаси, а Луукман не можеше да повярва каква глупост е сътворил.

Успехът помогна на Уест Хам да се изкачи в средата на класирането с 11 точки, колкото имат и Манчестър Сити и Нюкасъл. Фулъм продължава да се намира на 17-о място и не успя за първи път през сезона да запише два поредни мача без загуба.
Срещата започна с удар на Артур Масуаку и добра намеса на Алфонс Ареола. Бившият страж на Пари Сен Жермен трябваше да показва класа и след изстрел на Аарън Кресуел. Уест Хам продължи да притиска съперника. Джаръд Боеун се измъкна от защитата и отправи нелош шут, но Ареола и този път внимаваше.

Фулъм създаде само едно голово положение до почивката, но то беше пропиляно от Александър Митрович. В началото на втората част "котиджърс" имаха късмет, че изстреляната от Кресуел топка срещна гредата.
Двубоят вървеше към равенство, въпреки че Уест Хам не спираше да напада. В 71-ата минута Фабиански спаси удар на Боби Рийд при една от малкото добри атаки на гостите. След това в игра за "чуковете" се появи Бенрама, който имаше основна роля за късната драма.

В 89-ата минута Бенрама имаше възможност да се разпише, но не успя да преодолее Ареола. Малко по-късно бившият нападател на Брентфорд подаде в наказателното поле на Сучек и чехът вкара първия си гол с екипа на Уест Хам.
Изглеждаше, че мачът е решен, но в петата минута на добавеното време Бенрама препъна Том Кеънри в наказателното поле. Първоначално реферът Робърт Джоунс не спря играта, но след като прегледа ситуацията с помощта на ВАР, отсъди дузпа. Зад топката изненадващо застана Луукман, който реши да я копва, но Фабиански се усети и спаси.

Така Фулъм загуби за шести път през сезона, а Уест Хам записа трета победа и се отдалечи от долните етажи на таблицата.