Виляреал разби Макаби (Тел Авив) и вече е с единия крак в следващата фаза

Виляреал продължи безгрешния си ход в Лига Европа. "Жълтата подводница" разби с 4:0 Макаби (Хайфа) в срещата между двата тима от третия кръг в група "I", записвайки трета поредна победа, с която вече е с единия крак на елиминациите. Любопитното е, че мачът започна с повече от час закъснение заради проливен дъжд и наводнен терен.

Виляреал започна наказателната си акция още в 4-ата минута, когато след центриране от корнер Карлос Бака с глава вкара за 1:0.

В 52-ата минута отново Бака удвои. Кубо центрира към колумбиеца, който по куриозен начин с глава успя за втори път за преодолее вратаря на съперника.

В 71-ата минута падна третият гол за испанците. Този път Бака бе в ролята на асистент, като направи двойно подаване с Алехандро Баена и с пета го изведе на стрелкова позиция, а той без забавяне порази вратата за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Фернандо Родригес в 81-ата минута, засичайки успореден на голлинията пас на Первис Еступинан.

С тази победа Виляреал вече има 9 точки и е еднолично на върха във временното класиране. Макаби остава на 2-ата позиция с 6 точки.