Лил разпиля Милан и му нанесе историческа загуба (видео)

Лил причини на Милан нещо, което европейските футболни грандове не бяха постигали през годините. Френският тим нанесе най-голямата домакинска загуба на "росонерите" в евротурнирите, след като ги победи с 3:0 на "Сан Сиро". Срещата бе от третия кръг на група Н в Лига Европа.

Над всички на терена бе турският халф Юсуф Язичи, който реализира хеттрик. Той откри резултата от дузпа в 21-ата минута, а между 55-ата и 58-ата минута реши мача с нови две попадения. За него това е втори хеттрик в настоящата кампания на Лига Европа, след като предишният му бе преди две седмици срещу Спарта (Прага).

Резултатът означава и края на серията от 24 поредни срещи без загуба на Милан. Лидерът в Серия А бе единственият тим от топ 5 на европейските първенства, който не бе побеждаван след подновяването на шампионатите. "Росонерите" за първи път допуснаха 3 гола у дома в евротурнирите от 2011 г., когато загубиха с 2:3 от Барселона.

Лил изигра изключителен мач и можеше да спечели и с по-голям резултат. Французите също са в отлична серия, като за тях това бе 15-и пореден мач без загуба във всички турнири.
В началото "росонерите" владееха топка, но не успяваха да я насочат към Златан Ибрахимович, който бе добре охраняван от защитата на съперника. Все пак той опита един удар с глава, който не затрудни вратаря на французите. Пред Тео Ернандес се откри по-добра възможност, но той стреля право в стража на гостите Меньо.
Лил стоеше компактно, като чакаше шансовете си на контраатака. При първата добра атака удар на Джонатан Дейвид бе отразен от Донарума. При последвалия корнер топката стигна до Язичи в наказателното поле. Романьоли бе поставил и двете си ръце на гърба на съперника и турчинът падна, а съдията отсъди дузпа.
Ситуацията бе такава, че реферът спокойно можеше и да не отсъди нарушение, тъй като бутането на Романьоли бе много леко. Язичи бе точен от бялата точка и откри резултата.
Милан имаше проблеми в предни позиции, като халфовата линия нямаше много идеи и не създаваше положения пред вратата на съперника. Най-опасната ситуацията бе удар от фаул на Ибрахимович. Шведът стреля силно, но право във вратаря, който успя да избие.
След почивката "росонерите" започнаха активно, но мачът бързо се изплъзна от тях. В 55-ата минута Язичи отбеляза второто си попадение в мача. Той стреля от дистанция, топката тупна неприятно за Донарума, но мина близо до него и вратарят можеше да се намеси много по-добре.
Три минути по-късно Язичи стигна до хеттрик, а Лил вече водеше с 3:0. Той завърши атаката с хубав удар след подаване на Дейвид. В този период французите развинтиха защитата на домакините и стигнаха до още едно положение, но ударът на Иконе бе блокиран.
След час игра Пиоли извади Ибрахимович и пусна Ребич на негово място. Малко след влизането си хърватският нападател имаше шанс да намали, но ударът му бе отразен от Меньо.
Тази ситуация се оказа изключение, защото в следващите минути играчите на Лил се забавляваха. Не последва натиск на "росонерите", а нови положения пред вратата им. Удар на Язичи бе отразен от Донарума, а Бамба пропусна отлична възможност в 81-ата минута, когато стреля над вратата.
МИЛАН - ЛИЛ 0:3
0:1 - Язичи (22-д)
0:2 - Язичи (55)
0:3 - Язичи (58)