Вавринка, Раонич и Андерсън продължават напред в Париж

Носителят на три титли от "Големия шлем" Стан Вавринка се класира за втория кръг на турнира по тенис от серията "Мастърс" в Париж. На старта на надпреварата швейцарецът се наложи с 6:3, 7:6 (3) над британеца Дан Еванс, който през миналата седмица игра на финала във Виена. 35-годишният Вавринка показа много стабилна игра на сервис, като наниза осем аса и не допусна нито един пробив в хода на целия двубой. В следващия кръг поставеният под номер 12 в схемата Вавринка ще играе с победителя от мача между французина Жил Симон и американеца Томи Пол.

Към втория кръг на турнира продължава и поставеният под номер 10 Милош Раонич. Канадецът се справи без особени трудно със словенеца Аляж Бедене с 6:3, 6:2 за 64 минути. Раонич успя да вкара само 49 процента от първите си сервиси, но въпреки това не направи нито една двойна грешка и записа цели 18 аса. Следващият съперник на Раонич ще бъде победителят от мача между Пиер-Юг Ербер и Тенис Сандгрен.

Южноафриканецът Кевин Андерсън също е в следващата фаза, след като при резултат 5:2 гейма в първия сет в негова полза съперникът му Ласко Джере от Сърбия се отказа заради контузия. Във втория кръг Андерсън ще играе с поставения под номер 3 в схемата Даниил Медведев от Русия, когото победи само преди дни на четвъртфиналите във Виена.

Любимецът на френската публика Ришар Гаске се класира за втория кръг в Париж след победа с 6:0, 3:6, 6:3 срещу американеца Тайлър Фриц. С победа започна и японецът Йошихито Нишиока, който направи обрат и надигра испанеца Пабло Андухар с 5:7, 6:4, 6:2.