Лестър удари Лийдс като гост и доближи на точка лидера Ливърпул (видео)

Лестър си тръгна с трите точки от Гърция (видео)

Отборът на Лестър записа разгромен успех над Лийдс като гост с 4:1 в двубой от седмия кръг на Премиър лийг и се изкачи на втората позиция във временното класиране, като изостава само на 1 точка от лидера Ливърпул. Това беше четвърти успех за момчетата на мениджъра Брендън Роджърс от началото на кампанията, които в предишния кръг надвиха Арсенал с 1:0.

Тон за гръмката победа даде Харви Барнс, който откри резултата още във втората минута след аситенция на Джейми Варди. В 21-ата минута Юри Тилеманс удвои, а резултатът се запази до почивката. След паузата Стюарт Далас намали и върна надеждите на домакините, но всичко свърши в 76-ата, когато Варди покачи на 3:1. В последната минута на редовното време Тилеманс реализира втория си гол в мача, след като се разписа от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР.