Лестър си тръгна с трите точки от Гърция (видео)

Лестър продължи отличното си представяне в Лига Европа и записа втора победа в група G. Тимът на Брендън Роджърс спечели с 2:1 гостуването си на АЕК.

Джейми Варди откри резултата с исторически гол. Той стана най-възрастният голмайстор на "лисиците" в евротурнирите. 33-годишният нападател се разписа в 18-ата минута от дузпа, която сам си спечели. Лестър доминираше през първото полувреме и стигна до втори гол, дело на Хамза Чудури.

В началото на втората част влезлият като резерва Танкович върна гърците в мача и второто полувреме бе по-равностойно. Ченгиз Юндер, който за първи път бе титуляр за Лестър, можеше да спести притесненията на гостите, но ударът му завърши в гредата.