Първенецът на Норвегия с актив като на Арсенал

Норвежкият първенец Мьолде записа втора поредна победа в Лига Европа и заедно с Арсенал е с пълен актив в Група “В”. Този път скандинавците подчиниха Рапид (Виена) с 1:0 на своя земя. Охи Омойджуанфо вкара гола в 65-ата минута.

Седмица по-рано нигериецът заби победното попадение и за 2:1 при визитата на Дъндолк. За Рапид това е втора загуба, след като в първия кръг австрийците отстъпиха с 1:2 на състава на Микел Артета.

Мьолде превъзхождаше виенчани и заслужаваше да спечели с повече, но в крайна сметка се задоволи само с гола на Охи, дошъл на празна врата.

Следващия четвъртък норвежците ще отправят предизвикателство към Арсенал на “Емиратс”, а по същото време Рапид ще се опита да надвие Дъндолк у дома.