Заразеният с коронавирус АЗ Алкмаар си тръгна триумфално от "Сан Паоло" (видео)

Отборът на АЗ Алкмаар постигна изненадваща победа с 1:0 над Наполи в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Нидерландците бяха разкъсвани от проблеми преди срещата, тъй като няколко техни играчи и служители са заразени с коронавирус. Въпреки това гостите си тръгнаха с трите точки от "Сан Паоло" след гол на Дани де Вит в 57-ата минута, записвйки първи успех от шест мача насам във всички турнири.

Наполи пръв можеше да открие резултата в 22-ата минута с опасен удар на Матео Политано, който бе спасен от вратаря.

Гостите отговориха с възможност пред Сугивара в 35-ата минуа, който напредна на скорост и стреля, но покрай вратата.

В ответната атака неаполитанците пропуснаха нов добър шанс. Витор Осимен намери Дрис Мертенс на добра позиция в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.

В началото на вртората частсамият Осимен изскочи на стрелкова позиция, но също не успя да намеи очертанията на вратата.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Свенсон почти от аутлинията върта за Де Вит, който от движение насочи топката във вратата и отбеляза за 0:1.

До края на срещата Наполи напави всичко по силите си да стигне по не до равенството, но с пропуски се отличиха Дис Мертенс, Лоренцо Инсиние, Диего Деме и Матео Политано.

В крайна сметка АЗ Алкмаар удържа победата и записа първи три точки в актива си, като в следващия кръг приема Риека. Наполи пък тепърва ще се съвзема от този неприятен шамар. Играчите на Дженаро Гатузо са гости на Реал Сосиедад в следваия кръг.