Машината за асове Раонич застава на пътя на Григор в Антверп

Поставеният под номер 5 в основната схема Милош Раонич ще бъде съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите в турнира от сериите АТР 250 в Антверп. Канадската машина за асове “отстреля” Камерън Нори със 7:5, 7:6(4) за 1 час и 48 минути, с което заслужи място сред последните осем състезатели в надпреварата.

Раонич бе забил 17 аса и бе спечелил 40 от 44 разигравания зад първия си сервис в първия кръг при успеха над Аляж Бедене, а сега бе дори по-внушителен с 19 директни точки от начален удар и 34 от 38, както и 19 от 25 след второ подаване.

Срещу Нори Раонич направи само един пробив в края на първия сет, след което го затвори на свой сервис, а във втората част двамата стигнаха до тайбрек, където вече дребните детайли наклониха везните в полза на канадеца.

Григор Димитров пречупи коравия Андухар в тежък, но красив мач

Григор Димитров има три победи в пет мача срещу Раонич, а двамата не са се срещали от 2018 година насам. Тогава в Мадрид канадецът спечели в три сета, а другата му победа е от първата им среща през 2011-а в Стокхолм. Гришо е надделявал в останалите сблъсъци - в Бризбън 2013-а и 2017-а и в Australian Open 2014. През 2016-а в Пекин канадецът се отказва от двубоя им поради физически проблеми и Димитров печели служебно.