Водачката в схемата Свитолина отпадна във втория кръг в Острава

Водачката в схемата Елина Свитолина (Украйна) отпадна във втория кръг на турнира по тенис в зала в Острава (Чехия) с награден фонд 593600 долара.Свитолина загуби от гъркинята Мария Сакари с 3:6, 3:6 за 78 минути. Сакари поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част след 3:3 взе три поредни гейма и затвори срещата с първия си мачбол.

Гъркинята, която елиминира местната фаворитка Кристина Плишкова в първия кръг, се класира за трети четвъртфинал на турнир на УТА този сезон.
Финалистката от Откритото първенство на САЩ и четвърта поставена Виктория Азаренка също достигна до четвъртфиналите след успех над Барбора Крейчикова (Чехия) с 2:6, 6:2, 6:1 за 2:15 часа. Шампионката на "Ролан Гарос" от 2017 година Елена Остапенко (Латвия) елиминира в първия кръг поставената под номер 5 Петра Мартич (Хърватия) с 6:3, 6:1. Седмата в схемата Елизе Мертенс (Белгия) постигна успех над Аманда Анисимова (САЩ) с 6:2, 6:3.

Турнирът в Острава, който прави дебют в календара на УТА и е в зала, беше насрочен след отмяната на тура в Китай.