100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Контавейт спаси два мачбола по пътя към победата над Александрова в Острава

Поставената под номер 8 в схемата Анет Контавейт спаси два мачбола и победи Екатерина Александрова с 4:6, 6:2, 7:6 (6) в среща от първия кръг на турнира по тенис в Острава, Чехия.

Рускинята загуби три сервис-гейма за мача, а след това не успя да спечели две разигравания при 6:4 в тайбрека на последния сет. Естонската тенисистка се възползва от първия си мачпойнт и го завърши с форхенд воле за победата.

"Не се предадох в нито един момент. Опитах да бъда по-агресивна, когато изоставах, но може би обърках някои от ударите", каза Контавейт след успеха в чешкия град.

Водачката в схемата Елина Свитолина ще започне турнира във втория кръг срещу гъркинята Мария Сакари, която елиминира представителката на домакините Кристина Плишкова с 6:3, 6:3. Финалистката от САЩ Виктория Азаренка пък ще срещне чехкинята Барбора Стрицова, която надви сънародничката си Тереза Мартинцова със 7:5, 6:1.

Турнирът в Острава, който прави дебют в карендара на УТА и е на закрито, беше насрочен след отмяната на тура в Китай.