Невероятният Рубльов завоюва четвърта титла за сезона

Андрей Рубльов спечели титлата на турнира по тенис в руския град Санкт Петербург с награден фонд от 1.399 милиона долара.
Поставеният под номер 3 представител на домакините победи на финала седмия в схемата Борна Чорич (Хърватия) със 7:6(5), 6:4 за 1:40 часа.
22-годишният Рубльов, който е номер 10 в световната ранглиста, постигна четвърта победа в четири мача срещу Чорич и завоюва шести трофей в кариерата си от АТП.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека хърватинът поведе с 5:2. Рубльов обаче спечели следващите пет поредни точки и направи обрат.
Във втория сет руснакът спечели подаването на съперника си в петия гейм, което се оказа достатъчно, за да спечели мача.

Чорич загуби за втора поредна година на финала на надпреварата, след като през 2019-а отстъпи пред руснака Даниил Медведев.
Турнирът в Санкт Петербург се провежда от 1995 година насам и за шести път се печели от представител на домакините. Останалите руски тенисисти с титли са Евгени Кафелников (1995), Марат Сафин (2000, 2001), Михаил Южний (2004) и Медведев (2019).