Ранен червен картон превърна Ним в лесна жертва за ПСЖ (видео)

След слабия старт на сезона и двете поредни загуби, Пари Сен Жермен набра скорост и вече е начело в Лига 1. Днес отборът на Томас Тухел разгроми с 4:0 като гост Ним и изпревари по голова разлика Рен, който стигна само до точка при визитата си на последния Дижон.

Два гола на Килиан Мбапе и по един на Алесандро Флоренци и Пабло Сарабия осигуриха комфортния успех на парижани. Той беше преодпределен още в 12-ата минута, когато Лоик Ландре от домакините получи червен картон.
Защитникът на Ним беше изгонен за брутално влизане срещу Рафиня. Преди това пък Леандро Паредес се контузи и на мястото му се появи Андер Ерера. Испанецът направи сериозен пропуск преди почивката, но ПСЖ все пак поведе с гол на Мбапе. Френският национал се разписа в 32-ата минута след великолепен пас на новото попълнение Рафиня. Мбапе майсторски финтира вратаря Баптист Рейне и после лесно насочи топката в мрежата.

Нападателят на парижани посвети попадението на 8-годишен привърженик на тима, който се бори с рака.

"Бъди смел, Люка, аз съм с теб", беше написал под фланелката си Мбапе.
През второто полувреме домакините нямаха сили да се съпротивляват, но резултатът се запази непроменен чак до 77-ата минута. Преди това Флоренци на два пъти нацели греди. Италианският национал обаче нямаше как да сбърка от няколко метра, след като Пабло Сарабия отклони топката към него с глава.
Започналият като титуляр Мойс Кийн имаше шанс да ознаменува дебюта си с гол, но също уцели гредата. В 83-ата минута Сарабия подаде на Мбапе и той хладнокръвно вкара второто си попадение в мача, а в 88-ата самият Сарабия довърши домакините със силен шут с левия крак.
За ПСЖ това беше пета поредна шампионатна победа. Ним пък има смао две през сезона и е на 13-о място в класирането с 8 точки.