Северна Ирландия и Словакия са на финал, след като преминаха през ситото на дузпите (видео)

Северна Ирландия и Словакия ще играят на финала в плейоф В за Европейското първенство през следващата година. Двата обора имаха нужда от дузпи, за да спечелят своите полуфинали. Словакия и Ирландия не успяха да си отбележат гол в рамките на 120 минути, но домакините бяха по-точни при изпълнението на дузпи. Алан Браун и Мат Дохърти пропуснаха от бялата точка за гостите и в крайна сметка двубоят завърши 4:2 в полза на словаците. Иначе ирландците трябва да съжаляват за пропуснатите шансове още в редовното време. Конър Хурихейн пропиля страхотен шанс, а Браун удари греда.

Босна и Херцеговина и Северна Ирландия завършиха 1:1 в редовното време. Раде Крунич изведе домакините напред в 13-ата минута, а Найъл Макгин изравни в 53-тата. В продълженията нямаше повече голове, а при дузпите гостите бяха по-точни. Лиъм Бойс реализира решаващия 11-метров наказателен удар за северноирландците. Бейли Пийкок-Фаръл спаси ударите от бялата точка на Харис Хайраданович и Един Виска.

На 12 ноември Северна Ирландия ще приеме Словакия във финалния плейоф.