Германия и Турция не се победиха в зрелище (видео)

Отборите на Германия и Турция не успяха да излъчат победител в приятелски мач помежду си, игран на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Срещата бе доста зрелищна и завърши при резултат 3:3. Интересното е, че пет от шестте гола в мача паднаха през втората част. Домакините на три пъти повеждаха, но гостите на три пъти изравняваха, като последният гол падна дълбоко в добавеното време.

Първата част предложи по-малко емоции, като едва в добавеното време Юлиан Дракслер получи извеждащ пас и елегантно прехвърли вратаря за 1:0.

Турция обаче изравни в 50-ата минута, когато Йозан Туфан получи на границата на пеналта и с добре насочен удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

Бундестима си върна преднината в 58-ата минута. Флориан Нойхаус направи двойно подаване с Кай Хавертц, навлезе в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

В 67-ата минута обаче резултатът отново бе изравнен. Ефеджан Карача отне от Нойхаус, след което останал очи в очи с вратаря вкара за 2:2.

Германия отново излезе напред в 80-ата минута. тогава при едно центриране защитник не се намеси добре и прати кълбото в краката на Джан-Лука Валшмид, който без забавяне стреля във вратата за 3:2.

В 94-ата минута обаче Турция се добра до 3:3 след много красива атака. Гостите размениха няколко хубави подавания, Абдулкадир Омур свали за Кенан Караман пред вратарското поле и той отблизо не сгреши.

Така Германия записа трето поредно равенство, като следващият мач на Маншафта е с Украйна в Лигата на нациите в събота вечер. За Турция това също е трето поредно реми. Южните ни съседи гостуват на Русия в Лигата на нациите в неделя.