Барса с първи загубени точки след сблъсък със Севиля

Отборите на Барселона и Севиля направиха 1:1 в дуел от петия кръг на Ла Лига, игран без публика на “Камп Ноу”. Люк де Йонг (8) и Филипе Коутиньо (10) вкараха ранни попадения. Двубоят беше равностоен и не предложи много голови положения освен попаденията. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпа, но и в двата случая съдията Хил Мансано не сметна за необходимо да ги уважи. Това бяха първи загубени точки и за двата тима, които не играха в първите два кръга от шампионата.

Наставникът на “лос кулес” Роналд Куман продължи да разполага същия състав от първия си мач, като единствено изключение направи Роналд Араухо, който замени наказания Клеман Лангле. Квартетът в нападение на каталунците беше оформен от Лионел Меси, Филипе Коутиньо, Ансу Фати и Антоан Гризман. Юлен Лопетеги подреди 4-3-3 със Сусо, Люк де Йонг и Лукас Окампос в нападение.
Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” започнаха със самочувствие и първи овладяха топката и заредиха нападения. В четвъртата минута след късо изпълнен корнер Иван Ракитич стреля с глава над гредата. В осмата южняците повториха разиграването при корнер, този път Жул Кунде и Френки де Йонг не успяха добре да играят с топката, тя стигна до Люк де Йонг, който от десет метра изстреля топката и я вкара под гредата въпреки намесата на вратаря Нето.
Каталунците реагираха мигновено и две минути по-късно резултатът беше 1:1. Лео Меси потърси Жорди Алба с високо извеждащо подаване, Хесус Навас пресече топката, но всъщност я свали на крака на Коутиньо, който много точно насочи в далечния горен ъгъл от 18 метра. В 17-ата Жорди Алба опита да прехвърли вратаря с удар от 60 метра, като не беше много далеч от успеха.
В 19-ата "бяло-червените" развиха страхотна атака по десния фланг. Сусо задържа топката и подаде към Хесус Навас, който центрира прострелно, успоредно на голлинията. Фернандо остана на крачка от това да засече топката. Две минути по-късно Ансу Фати прекрасно асиситира на Гризман, чийто удар от чудесна позиция беше посредствен.
"Блаугранас" се активизираха и упражниха териториален контрол. Гостите от Андалусия пък предпочетоха по-прибрани действия. Ансу Фати реши да стреля фронтално при раздвижена акция в 29-ата минута. В 43-ата Лео Меси шутира по диагонала и топката прелетя на около метър встрани.
В 48-ата Араухо опъна страхотен извеждащ пас към Антоан Гризман, който от дясното крило се втурна към наказателното поле, но изгуби контрола от малък ъгъл преди изстрела. В 61-ата минута Куман направи двойна смяна: извади Гризман и Фати, пускайки Тринкао и Педри. В същата минута Лопетеги вкара в игра Мунир Ел Хадади и Ен-Несири. В 60-ата Акуня игра с ръка в наказателното поле на гостите, но това остана незабелязано от съдиите.
В 64-ата Ен-Несири центрира остро, насочи топката към крака на Араухо, тя се отби от него и след това рикошира в гредата. Гостите често пресираха високо и притесняваха изнасянето на топката дори в самото наказателно поле. В 73-ата Хесус Навас центрира на втора греда, където Ен-Несири стреля с глава - неточо. В 81-ата минута Меси стреля без забавяне от 20 метра и тества бдителността на Буну. Минута по-късно каталунците атакуваха отдясно, Серхио Бускетс центрира отдясно към включилия се Френки де Йонг, който до гредата, притиснат от бранител.

В 91-ата Тринкао се отскубна отдясно и стреля от малък ъгъл - в тялото на вратаря. В 92-ата Меси нахлу в наказателното поле и падна с искане за дузпа. Съдията Хил Мансано прецени, че няма нарушение, въпреки че защитникът не игра с топката. Така двубоят завърши без победител.