100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Разгром за Халеп на "Ролан Гарос"

Само 68 минути трябваха на 19-годишната полякиня Ига Швьонтек да разгроми първата поставена Симона Халеп с 6:1, 6:2 по пътя си към първи кариерен четвъртфинал от “Големия шлем”. Представянето на Швьонтек бе наистина забележително и тя напълно заслужено елиминира фаворитката за трофея на “Ролан Гарос”, макар и резултатът да можеше да бъде по-почтителен към румънката.

Халеп направи само 15 непредизвикани грешки, 3 от които в целия първи сет, но Швьонтек демонстрира забележителна агресия и вариативност в играта си. Бекхендът й с подскок се оказа доста добро оръжие, а и тя реализира цели 30 уинъра със само 20 сбъркани топки.

"Чувствах, че играя перфектно. Бях толкова съсредоточена през целия мач и съм изненадана, че успях да го направя. Тази седмица беше като сбъдната мечта за мен", каза тинейджърката на интервюто след мача на корт "Филип Шатрие".

На четвъртфиналите полякинята, която за първи път в кариерата си достига до тази фаза на турнир от Големия шлем, ще играе срещу италианската квалификантка Мартина Тревизан.
Тревизан елиминира номер 5 Кики Бертенс (Нидерландия) с 6:4, 6:4 за 95 минути.
Италианката направи по три пробива във всеки от сетовете и по два пъти загуби подаването си. Във втората част Тревизан поведе с 5:3, но в следващия гейм Бертенс направи пробив.
Италианката взе сервис гейма на съперничка си и с третия си мачбол затвори срещата.