Успешен ден за фаворитките в Париж

Двукратната шампионка на "Уимбълдън" Петра Квитова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер седем чехкиня се наложи със 7:5, 6:3 над младата Лейла Фернандес.

Квитова проби още в първия гейм на срещата срещу канадката, която се намира на стотното място в световната ранглиста. Фернандес спечели следващите пет гейма, за да поведе с 5:1, но Квитова направи обрат, поведе в резултата след първата част и взе аванс от 3:0 във втория сет. Чешката тенисистка, която участва на полуфиналите на "Ролан Гарос" през 2016 година, ще се изправи срещу Шуай Чжън.
Тя е първата представителка на Китай, която достигна до тази фаза на турнира след Ли На през 2012 година. Чжън надигра трудно участващата с "уайлд кард" Клара Бурел (Франция) със 7:6 (7:2), 7:5. В друга среща от третия кръг шампионката от Откритото първенство на Австралия - София Кенин, се наложи над квалификантката Ирина Мария Бара (Румъния) с 6:2, 6:0.
Американката ще играе срещу представителката на домакините Фиона Феро, елиминирала Патриция Тиг (Румъния) след победа със 7:6 (7), 4:6, 6:0. Онс Жабур стана първата арабска жена, която се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". Тунизийката, която е под номер 30 в схемата, се наложи трудно със 7:6 (7), 2:6, 6:3 над номер осем в схемата Арина Сабаленка от Беларус.