ЦСКА (М) остана с човек по-малко и повали Урал (видео)

ЦСКА (Москва) се върна към победите, след като в миналия кръг отстъпи на Локомотив (Москва). "Армейците" спечелиха с 2:0 при визитата си на Урал, а двата гола паднаха в разстояние на 4 минути след почивката.

При 0:0 ЦСКА остана с човек по-малко. Червен картон получи Хьордур Магнусон в 49-ата минута, но това само мобилизира неговите съотборници и те набързо решиха нещата в своя полза.
През първото полувреме нямаше много интересни моменти, но всичко се промени с началото на втората част. Исландецът Магнусон беше изгонен за задържане на Андрей Панюков, който се откъсваше сам срещу Игор Акинфеев. Само три минути по-късно Никола Влашич подаде на Бактийор Зайнутдинов и той с левия крак прати топката в мрежата.

Домакините нямаха много време за реакция, защото скоро след първия гол инкасираха и втори. Отново в основата на атаката за попадението беше Влашич. Хърватският национал върна към границата на наказателното поле за Константин Марадишвили и младокът удвои с перфектно насочен изстрел под гредата.

В 65-ата минута Константин Кучаев можеше да довърши Урал, но след неговия удар топката мина на сантиметри от гредата. Домакините така и не намериха сили да върнат интригата и вече са на 11-о място в класирането.
ЦСКА събра 19 точки и се изкачи на 3-о място в подреждането. В следващия кръг тимът на Виктор Гончаренко се изправя в столично дерби срещу Динамо (Москва).