Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Унион взе първа победа и продължи лошата серия на Майнц (видео)

Унион (Берлин) записа първата си победа за новия сезон в Бундеслигата. Столичани се наложиха с убедителното 4:0 над Майнц 05 в домакинството си от 3-ия кръг. Така пък бе продължена лошата серия на гостите, които вече са с три загуби от три мача.

Берличнани поведоха още в 13-ата минута, когато Шералдо Бекер центрира отдясно и Макс Крузе с глава порази вратата за 1:0.

В 49-ата минута Кристофер Тримел с дълъг пас намери Маркус Ингварсен зад защитата и той отблизо удвои преднината на своя тим.

В 63-ата минута резултатът стана класически. Тримел центрира от фаул, а Марвин Фридрих бе точен с глава.

Само минута по-късно падна и нов гол във вратата на гостите. Мариус Бултер подаде успореден пас за Йоел Похянпало, който засече във вратата за 4:0.

Така Унион събра актив от 4 точки и временно излезе на 3-ото място във временното класиране. Майнц остава с нула на 17-ата позиция.