Селтик отново е в групите на Лига Европа (видео)

Селтик стигна до ценна победа с 1:0 при гостуването си на ФК Сараево и си осигури участие в групите на Лига Европа. Шампионът на Шотландия се представи по-добре след почивката, когато падна и единственият гол в мача, реализиран от Одсон Едуард. Френският нападател се разписа от добавка, след като вратарят на домакините не отрази по най-добрия начин удар на Райън Кристи.

Тимът на Нийл Ленън бе затруднен през първата част, в която не записа точен удар към вратата на съперника. ФК Сараево пък стигна до една по-добра възможност в началото на срещата. След почивката обаче “детелините” заиграха доста по-силно, постепенно увеличаваха натиска и стигнаха до гола, който им осигури победата.

За трети пореден сезон Селтик успешно преодолява квалификациите на Лига Европа.

ФК САРАЕВО - СЕЛТИК 0:1