Лех спря Шарльороа на прага на групите в Лига Европа (видео)

Отборът на Шарльороа отпадна на крачка от групите на Лига Европа. Белгийците загубиха с 1:2 у дома от Лех (Познан) в сблъсъка между двата тима от плейофната фаза на турнира. Българският защитник на домакините Иван Горанов не взе участие в мача, тъй като е под карантина, след като наскоро даде положителна проба за COVID-19.

Лех взе преднина от два гола в края на първата част. В 34-ата минута Даниел Рамирес стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката се озова във вратата. В 41-ата минута Тимотеуш Пухач с изстрел от около 25 метра удвои резултата, като бе подпомогнат и от лошата намеса на вратаря Никола Пенето.

Домакините опитаха да се върнат в мача през втората част и в 51-ата минута си спечелиха дузпа, но Кавех Резай пропусна от бялата точка.

Пет минути по-късно резултатът все пак бе намален от Мамаду Фал, който бе изведен пред вратарското поле и отблизо технично отбеляза за 1:2.

В 77-ата минута поляците останаха в намален състав, след като Любомир Сатка извърши нарушение в гръб и получи втори жълт и червен картон.

Домакините опитаха да се възползват от численото си предимство в оставащите минути до края на мача, но поляците се защитаваха добре и не допуснаха да се стигне до изравняване.

Така Лех намери място в групите на Лига Европа, докато Шарльороа ще съсредоточи усилията си само в първенството на Белгия.