Шампионът на Румъния влезе в групите на Лига Европа (видео)

Шампионът на Румъния Клуж си осигури участие в групите на Лига Европа след убедителен успех с 3:1 срещу финландския КуПС в плейофа.

Марио Рондон откри резултата още в петата минута. Скандинавците стигнаха до няколко възможности да изравнят, но не се възползваха от положенията и бяха наказани. Малко преди почивката Дебелюх удвои аванса на домакините. Рондон отбеляза ново попадение в 56-ата минута, с което прекърши надеждите на съперника.

Срещата се игра при тежки условия поради силен дъжд, а финландците успяха да стигнат до почетно попадение в края. Влезлият като резерва Удох се разписа в добавеното време.

Миналия сезон Клуж се представи отлично в Лига Европа. Румънците завършиха на второ място в групата си, която включваше Селтик, Лацио и Рен. След това отпадна от бъдещия шампион Севиля, въпреки че не допусна загуба от испанците. Двете срещи завършиха наравно, но гол на чужд терен класира андалусийци напред в турнира.

КЛУЖ - КУПС 3:1
1:0 - Рондон (5)
2:0 - Дебелюх (42)
3:0 - Рондон (56)
3:1 - Удох (82)