Динамо (З) потрепери, но елиминира Флора (видео)

Хърватският гранд Динамо (Загреб) влезе в групите на Лига Европа след победа с 3:1 над естонския Флора. На "Максимир" домакините не убедиха с представянето си, но все пак бяха добрият отбор. Два от головете отбеляза халфът Ариан Аадеми.

Динамо се включи в плейофите на Лига Европа, след като отпадна от Ференцварош в квалификациите на Шампионската лига. Подобна беше съдбата и на Флора. Естонците бяха елиминирани още по-рано от ШЛ, а в предишните кръгове на ЛЕ се справиха с КР Рейкявик и Флориана.
Разликата в класите си пролича много бързо и още до средата на първото полувреме Динамо вече водеше с 2:0. Резултата откри Марио Гавранович в 11-ата минута с глава след центриране на Ловро Майер, а в 26-ата Гавранович подаде на чиста позиция на капитана Ариан Адеми, който спокойно прати топката в мрежата.

След почивката хърватите намалиха оборотите и не очакваха, че съперникът им не се е предал. В 65-ата минута Власий Синявский намесе хубав удар, който изненада Доминик Ливакович и интригата се върна. Тя се запази до 87-ата минута, когато отново Адеми беше точен за крайното 3:1.