Тирана затрудни Йънг Бойс само до първия гол

Йънг Бойс с лекота се класира за груповата фаза на Лига Европа. Шампионът на Швейцария победи с 3:0 албанския Тирана след попадение на Кристиан Фаснахт до почивката и два гола на Жан-Пиер Нсам след почивката.

Първото полувреме не беше лесно за домакините, въпреки че те имаха тотално надмощие. Отборът от Берн създаде няколко чисти положения, които пропусна. Домаинацията на Йънг Бойс все пак даде резултат в 42-ата минута, когато Кристиан Фаснахт се възползва от подаване на Нгумо Нгамалеу и се разписа за 1:0.
След почивката швейцарците се забавляваха на терена и много бързо решиха всичко в своя полза. В 52-ата минута Жан-Пиер Нсам покачи на 2:0 след нова асистенция на Нгамалеу, а в 64-ата комбинация между Фаснахт и Нсам завърши с трети гол във вратата на Тирана.

Гостите от Албания завършиха мача с човек по-малко, след като в 67-ата минута Агустин Тораса беше изгонен. Йънг Бойс обаче нямаше намерение да вкарва още попадения и спокойно дочака края на срещата.