Лийдс спря с головите фиести, но продължи да впечатлява (видео)

След две голови шоута Лийдс, в които имаше по седем гола, този път новакът бе по-пестелив, но пък стигна до ценна победа. Отборът на Марсело Биелса спечели с 1:0 при гостуването си на Шефилд Юнайтед и показа, че се чувства комфортно във Висшата лига. След първите три кръга тимът вече има актив от шест точки.

Единственото попадение в мача реализира Патрик Бамфорд в 88-ата минута. Той се възползва от центриране на Джак Харисън и с глава насочи към мрежата.
Преди гола първото йоркшърско дерби от 26 години отиваше към нулево равенство след отлични изяви на двамата вратари. След почивката обаче Лийдс бе по-активният тим и търсеше гола.
Шефилд Юнайтед записа трета поредна загуба в първенството от началото на сезона. За първи път в историята си отборът не успява да отбележи гол в първите си три мача.