ПСВ Айндховен прегази Мура по пътя към плейофа (видео)

ПСВ Айндховен се класира убедително за плейофа в Лига Европа. Нидерландците постигнаха гръмка победа с 5:1 над Мура като гост и така елиминираха словенците в третия предварителен кръг на турнира.

"Филипсите" поведоха в резултата още в 17-ата минута с гол на Дойнел Мален, но домакините реагираха бързо и в 21-ата минута възстановиха равенството чрез Нино Кутер.

Мауро Жуниор отново изведе гостите напред в 28-ата минута.

През второто полувреме отборът от Ниската земя довърши съперника с нови три попадения на Коуди Гакпо в 54-ата и 90-ата минута и отново Мален в 65-ата минута.

Така ПСВ АЙндховен е на последното стъпало преди груповата фаза на турнира. Там "Филипсите ще имат за съперник Розенборг.