Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Модена би, но Перуджа на финал за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

“Златен гейм” прати Лубе на финал за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

Волейболният гранд Сър Сейфти Конад (Перуджа) се класира на финала за Суперкупата на Италия. Момчетата на Витал Хейнен паднаха като гости от Лео Шуус (Модена) с 2:3 (22:25, 20:25, 25:14, 28:26, 12:15) в мач-реванш от полуфиналите, игран пред над 1300 зрители в зала "Пала Панини".

Въпреки това, благодарение на домакинската си победа с 3:0 гейма в първата среща "червените дяволи" се класираха за финала. Там Перуджа ще спорят за Суперкупата срещу Кучине Лубе (Чивитанова), който достигна до тук след разменени победи с Итас (Тренто) с по 3:2 и спечелен "златен" гейм. Финалът между Лубе и Перуджа е в петък (25 септември) от 22,30 часа българско време в зала "ЕйДжиЕсЕм Форум" във Верона.

Най-полезен за Модена бе сръбският национал Неманя Петрич с 15 точки (1 блок, 1 ас, 46% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за победата. Даниеле Мацоне добави още 12 точки (3 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Перуджа кубинската суперзвезда Вилфредо Леон, който игра само до края на четвъртия гейм, бе над всички с 21 точки (4 аса, 52% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане). Независимо от загубата Леон бе обявен и за най-полезен играч (MVP) на мача. Шарън Върнън-Евънс, Себастиан Соле и Олег Плотнитский, които също бяха на полето само до четвъртата част, добавиха по 12 точки.