“Златен гейм” прати Лубе на финал за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

Волейболистите на Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на финал за Суперкупата на Италия. Воденият от Фердинандо де Джорджи тим се наложи над Итас Трентино (Тренто) с 3:2 (25:18, 22:25, 25:19, 20:25, 15:11) във втория полуфинал на надпреварата, който се игра в зала “Еуросуоле Форум” пред 750 зрители.

В първия мач помежду им трентинци победиха със същия резултат и това наложи изиграването на “Златен гейм”.
Той приключи 15:12 за Лубе, гарантирайки си билет за спечелването на първия за сезона трофей.
Най-резултатен за Лубе бе Йоанди Леал с 19 точки (1 ас, 4 блока, 43% ефективност в атака, 30% перфектно и 53% позитивно посрещане).
Робeртланди Симон пък бе обявен за най-полезен състезател (MVP), след като заби 18 точки (5 аса, 4 блока, 64” ефективност в атака).
Османи Хуанторена приключи с 16 точки (1 блок, 54% ефективност в атака, 5% перфектно и 29% позитивно посрещане).
За Тренто Нимир Адел-Азиз бе над всички с 22 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака), а сънародникът му Дик Коой също се отличи с 22 точки (2 аса, 1 блок, 54% ефективност в атака, 10% перфектно и 26% позитивно посрещане).
В големия финал -  на 25 септември (петък) Лубе ще се изправи срещу Сър Сейфти (Перуджа).
Полуфинал №2 в турнира за Суперкупата на Италия:

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - ИТАС ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 3:2 (25:18, 22:25, 25:19, 20:25, 15:11) - “Златен гейм” (15:12)