Фулъм, Бърнли и Брайтън продължават напред след победи с идентичен резултат

Фулъм, Бърнли и Брайтън не допуснаха изненади и  продължават в четвъртия кръг на турнира за Купата на лигата, след като се справиха със съперници от Чемпъншип. "Котиджърс" надиграха у дома Шефилд Уензди с 2:0, като решиха двубоя още през първото полувреме, когато Абубакар Камара (9') и Боби де Кордова-Рийд (32') реализираха два безответни гола. Съперник на Фулъм в четвъртия кръг ще бъде отборът на Брентфорд, който вчера елиминира Уест Бромич с дузпи.

Със същия резултат Брайтън победи Престън като гост и също продължи в следващия кръг. Тук попаденията паднаха след почивката. Алиреза Джаханбахш откри резултата в 57-ата минута, а Алексис Макалистър удвои 1/4 час преди края. "Чайките" ще срещнат в следващия кръг Манчестър Юнайтед.

Бърнли пречупи също с 2:0 Милуол на "Дъ Ден". Джош Браунхил се разписа в самия край на първото полувреме, а Матей Видра оформи крайния резултат в добавеното време. Следващият съперник на тима на Шон Дайк ще бъде победителят от двубоя между Манчестър Сити и Борнемут, които играят утре на "Етихад".

Стоук Сити също се класира за четвъртия кръг след успех с 1:0 над Джилингам на "Британия Стейдиъм". Т. Кемпбъл бе автор на гола, а "грънчарите" ще срещнат в следващата фаза Бристъл Сити или Астън Вила.